تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

چند نکته درمورد خريد عينک کودکان

  چند نکته درمورد خريد عينک کودکان

  اگر کودک شما به عينک نياز دارد ، او را در خريد عينک شرکت دهيد وسعی کنيد عينک راحتی برايش در نظر بگيريد. اين امر موجب افزايش انگيزه او در استفاده از عينک خواهد شد. به او توضيح دهيد که عينک برای ديد واضح و مؤثر او، لازم است و از اين پس او راحت تر خواهد توانست نوشته های تابلو و کتاب را ببيند و حتی راحت تر خواهد توانست با هم سالانش بازی کند. سعی کنيد ،در زمان مناسبی به معاينه و تهيه عينک اقدام کنيد. برخی از کودکان صبح ها و بعضی ديگر عصرها آمادگی معاينه دارند و زمانی که کودک شما خسته، عصبانی و بدخو است، وقت مناسبی برای قرار معاينه نمی باشد


  می دانيد که انتخاب فريم عينک کودکان کمی گيج کننده است ، آيا از ميان فريم های موجود چه فريمی را بايد انتخاب کرد که هم برای او راحت و باب ميل باشد و هم به قولی مهمان دو روز نباشد؟

  ضخامت عدسی های عينک

  نسخه عينک اولين عامل دخيل در انتخاب فريم است بنا براين قبل از شروع بازديد از فريم ها با مسئول قسمت فروش مشورت کنيد. بخصوص اگر عدسی های تجويز شده ضخيم هستند، فريم انتخابی بايد تا حد امکان کوچک باشد که مسئول قسمت فروش می تواند شما را در اين مورد که کدام فريم ضخامت شيشه را کمتر نشان می دهد ، راهنمايی کند.

  زمان استفاده از عينک
  عينک بسته به نوع و ميزان عيب انکساری فقط برای موارد خاصی (مثل مطالعه) تجويز شده يا استفاده از آن برای همه ساعات بيداری توصيه شده است؟
  به کودک خود حق انتخاب بدهيد و در نظر داشته باشيد که او از زدن عينکی که دوست ندارد ، به بهانه های مختلف خودداری خواهد کرد. درضمن سعی کنيد فريم انتخابی خيلی مطابق مد نباشد که در اين صورت مجبوريد برای سال بعد ، فريم ديگری تهيه کنيد.

  پلاستيکی يا فلزی (سيمی)

  فريم های کودکان نيز مثل انواع بزرگسالان هم از نوع پلاستيکی و هم از نوع فلزی ساخته می شوند . بسياری از سازندگان، فريم های کودکان را به سبک بزرگسالان می سازند که کودکان نيز اين فريم ها را دوست دارند .
  در گذشته فريم های پلاستيکی بعلت وزن کم، استحکام زياد و قيمت ارزان انتخاب مناسبی برای کودکان بود ولی درحال حاضر کارخانه داران فريم های فلزی را نيز با همان مشخصات توليد نموده اند .
  توجه داشته باشيد اگر کودک شما به بعضی از مواد حساسيت دارد، از مسئول قسمت فروش درمورد اينکه آلياژ کدام فريم کمتر حساسيت زا می باشد ، راهنمايی بخواهيد .

  پل بينی مناسب

  از آنجايی که بينی کودکان به رشد کامل خود نرسيده است ، يکی از نکات مهم در انتخاب عينک کودکان پل بينی مناسب می باشد . فريم های فلزی بعلت داشتن پل بينی قابل تنظيم مناسب تر می باشند و قرار گرفتن فريم های پلاستيکی در روی بينی کوچک کودکان مشکل تر است . اگر پل فريم و بينی کودک متناسب نباشد، به خصوص بعد از نصب شيشه های عينک ، اين عدم تناسب موجب سر خوردن عينک به سمت پايين خواهد شد .

  دسته های فريم

  فريم های پشت گوش فنر دار که دسته آن ها دور گوش می پيچد ، گزينه مناسبی برای کودکان نوپا هستند و از سر خوردن و افتادن عينک جلوگيری می کنند . البته اين فريم ها در مواردی که عينک دائمی نيست ، خيلی مناسب نمی باشند .

  لولا های ارتجاعی (فنری)

  فريم های لولا فنری برای کودکان مناسب هستند . اين لولا ها موجب می شوند که دسته های فريم بدون آسيب ديدن قابليت خم شدن به سمت خارج را داشته باشند (بفزض اگر کودک با عينک بخوابد).


  جنس عدسی

  عدسيهای ساخته شده از پلی کربنات برای کودکان بسيار مناسب هستند چرا که فشرده ترين و مقاوم ترين نوع عدسی های پلاستيک می باشند . اين عدسی ها بعلت سبکی وزن برای شماره های بالا نيز گزينه مناسبی هستند .عدسی های پلی کربنات دارای لايه ضد خش بوده و چشم را از اشعه ماورائ بنفش محافظت می کنند و بعلت ايمن بودن برای فعاليت های ورزشی کودکان نيز مناسبند .


  منبع : سايت Optiran.net


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ جمعه 28 آذر 1393 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 1 آبان 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :161026
 • بازدید امروز :204873
 • بازدید داخلی :18583
 • کاربران حاضر :168
 • رباتهای جستجوگر:333
 • همه حاضرین :501

تگ های برتر